Najčastejšie otázky

Ak ste tu nenašli odpoveď na vašu otázku, opýtajte sa odborníkov v poradni Klubu zdravia Walmark.

Dobrý deň, v poslednom čase mám problémy so spánkom, resp. skôr so skorým budením. Budím sa okolo 3:30 ráno a vstávať mám pritom až o viac ako hodinu. V noci sa nebudím. Môže mi pomôcť prípravok Benosen? Nemôže ovplyvniť účinok antikoncepcie, ktorú užívam? Ďakujem.

Dobrý deň,
prípravok Benosen obsahuje látky, ktoré pozitívne ovplyvňujú kvalitu spánku a odporúčajú sa pri ťažkostiach so skorým ranným budením. Prípravok Benosen neovplyvňuje účinok antikoncepcie.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa môže Benosen používať denne a nepretržite. Ďakujem.

Dobrý deň,
spravidla je možné aj dlhodobé užívanie Benosenu.  Napriek tomu pri dlhodobých poruchách spánku zároveň odporúčam pravidelné vyšetrenie u lekára.

Dobrý deň,  som v 16. týždni tehotenstva a mám problémy so spaním. V noci sa budím a  nemôžem zaspať. Chcela by som vedieť, či môžem užívať prípravok Benosen. Ďakujem.   Kulová

Dobrý deň,
bohužiaľ, výrobok Benosen nie je určený pre tehotné ani pre dojčiace ženy. Problémy, ktoré uvádzate, môžu súvisieť s tehotenstvom.

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť o vhodnosti užívania Benosenu deťmi. Mám syna (vek 3,5 roka) a prakticky nikdy vo svojom živote nespal celú noc. Budí sa tak 2-krát až 3-krát za noc, občas sa stane, že len 1-krát, ale to mám vtedy sviatok,  že sa mi podarilo vyspať sa. Myslíte, že by to šlo riešiť týmto preparátom, a to tak len občasným užitím a nie každodenným dávkovaním? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,
výrobok Benosen nie je určený deťom. Odporúčam konzultáciu s detským lekárom.

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či má prípravok BENOSEN vplyv aj na aktivitu po prebudení – je vhodný pre osoby vykonávajúce činnosti vyžadujúce  zvýšenú pozornosť (napr. vodič z povolania)??? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,
prípravok neužívajte pred zamýšľaným vedením motorového vozidla alebo pred činnosťami vyžadujúcimi zvýšenú pozornosť. Pokiaľ však Benosen budete užívať večer pred spaním, nemusíte sa obávať, že by došlo k negatívnemu ovplyvneniu pozornosti ráno pri vykonávaní práce. Súčasné užívanie iných prípravkov, najmä liekov na spanie, odporúčame konzultovať s lekárom.